Zlatan-trøje på auktion
<!--@ParagraphImageLinkAlt-->

TR Oslo - 05-06-2014

Zlatan-trøje på auktion

Team Rynkeby Malmö har sat en række interessante effekter på auktion – blandt andet en Team Rynkeby-trøje, som bærer Zlatan Ibrahimovics autograf.

Det blev den mest læste nyhed på Team Rynkebys website hele foråret, da Team Rynkeby Malmö kunne afsløre, at den svenske verdensstjerne, fodboldspilleren Zlatan Ibrahimovic, havde sendt en hilsen til Team Rynkeby i form af en signeret Team Rynkeby-trøje.

På trøjen har fodboldspilleren skrevet ”Välkommen till Paris” efterfulgt af sin autograf.

Nu er trøjen kommet på auktion på Lauritz.com, hvor den sælges til højestbydende. Trøjen er vurderet til 3.000 SEK, og den er allerede budt op i 1.300 SEK.

Auktionen slutter på mandag, og hele salgsprisen inklusiv salær går ubeskåret til Barncancerfonden via Team Rynkeby Malmö.

Udover Zlatans trøje er der også en række andre interessante effekter på auktion. Se hele auktionen her.

Skriv kommentar

Tilbake

Snapshots from Tour de Paris 2019

Snapshots from Team Rynkeby's trip to Paris 2019 - new snapshots every day.

See videos

Bli sponsor

Bli sponsor for Team Rynkeby og vær med på å støtte kampen mot barnekreft.

Se mulighetene

Platinum Sponsors

Follow @TeamRynkeby on Instagram